שמחת תורה

ערב שמחת תורה, מגיעים התלמידים לישיבה לשמוח בשמחת התורה, בבית המדרש בו הם עוסקים בה כל השנה, יחד עם רה"י והרמי"ם שליט"א. החג נפתח במכירה פומבית של ההקפות ומצוות היום, הנערכת בבית המדרש, ע"י הגאון ר' משה רביץ שליט"א. הקפות אלו של 'נהורא' אינן נמכרות בכסף, כי אם בדפי גמרא אותם מקבלים התלמידים על עצמם ללמוד במהלך השנה הקרובה. תלמידים מצטיינים בני נהורא, מקבלים על עצמם, ועומדים בגבורה במילתם. במהלך השנה הקרובה, יזכו הם ללמוד מאות דפי גמרא, ולגדול בתורה בשמחה. לאחר תפילת ערבית של חג, וסעודת יום טוב חגיגית, שבים בני הישיבה ומתקבצים בבית המדרש. שם נפתח ארון הקודש, וספרי התורה מוצאים בקול שמחה והמון חוגג, לריקודי שמחה של תורה המסתיימים בחצות הלילה.

בבוקר יו"ט, מתקיימים שני מניינים: המניין הראשון מתקיים עם הנץ החמה ע"י הרב משה רביץ שליט"א, בו משתתפים תלמידים מתמידים אשר עסקו בתורה באהבה, גם בליל שמחת התורה. במניין המרכזי המתקיים מאוחר יותר, נערכות ההקפות לאחר תפילת שחרית, ובאמצען מפסיקים ועורכים קידוש. בסיום תפילת מוסף, משתתפים כל בני הישיבה בסעודת יום טוב המלווה בדברי תורה ושירי חג.

לאחר מנוחת הצהריים, נערכות הקפות שניות לשמחת היום ולכבוד התורה, הנמשכות עד אחר צאת הכוכבים. בצאת החג מתפללים תפילת ערבית, והתלמידים חוזרים לביתם להמשך בין הזמנים.

שמחת תורה תשפ"ג

he_ILHebrew
דילוג לתוכן