הרב אברהם יצחק גרינבוים שליט"א הוא מייסד וראש ישיבת "נהורא" ורשת הישיבות "זיו אור", יו"ר קרן וולפסון, ויו"ר תנועת הנוער 'אור ישראלי'.

נולד ברחובות לאביו הרב ישראל מרדכי – מנהל סמינר בית יעקב בעיר, ולאימו אסתר דבורה. התחנך בישיבת כנסת ישראל-חברון בירושלים, ממנה המשיך לבית המדרש להוראה ע"ש הרצוג בכפר-סבא. לאחר נישואיו שימש בתפקידי חינוך שונים, כשבמקביל החל לעסוק בקירוב רחוקים ופעילות החזרה בתשובה.

בשנת תשנ"ג (1993) מונה לשליח מטעם הסוכנות היהודית בעיר אנטוורפן שבבלגיה, בישיבה התיכונית "יבנה" בבלגיה. במהלך שליחותו הקים את אחת הישיבות התיכוניות הראשונות בחוץ לארץ, כשבוגריה הפכו לראשי הקהילה המקומית.

בשנת תשנ"ז (1997) שב לישראל וייסד את הישיבה התיכונית נהורא, מוסד תורני המשלב סגנון לימוד תורני עם לימודי תיכון. את הישיבה הקים יחד עם משפחת אלעזר וחמי פרוכטר, והעמותה – נהורא תלמי אברהם, היא על שמו של אביה של הגברת פרוכטר- אברהם אלימלך פישמן. תחת הכוונתו הפכה הישיבה, שהייתה מהראשונות הפועלות בסגנון זה – לפורצת דרך הן במגזר החרדי והן בציונות הדתית. בוגרי נהורא ממשיכים בעיקר לישיבות גבוהות וישיבות הסדר, אך יש גם ההולכים לשירות צבאי וללימודים אקדמאים.

במקביל מונה ליו"ר קרן וולפסון העולמית, קרן פילנתרופיה מיסודו של הנדבן זאב וולפסון. במסגרת תפקידו זה פועל לחיזוק היהדות, בין השאר דרך ארגוני 'נפש יהודי', 'ערכים' ועוד.

כמו כן משמש כיו"ר תנועת הנוער 'אור ישראלי', שהוקמה על ידי חתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן במטרה להעניק לבני נוער בסיכון מסגרת חינוכית תורנית משלימה. לתנועה כ-120 סניפים בכל רחבי הארץ.

משנת ה'תשע"ה משמש כחבר במועצה הציבורית של המכון החרדי למחקרי מדיניות.[1]

בחודש אלול ה'תשע"ז (2016) פתח בנתניה את ישיבת זיו-אור, סניף לישיבת נהורא הוותיקה. בראשות הישיבה בפועל עומד בנו, הרב נועם גרינבוים שליט"א.

בחודש אלול ה'תשע"ח (2018) יסד יחד עם הרב זעליג ברוורמן ישיבה גבוהה בשם "דרך אמונה". אשר ממוקמת בעיר לוד.

בחודש אלול ה'תש"ף (2020) פתח בעיר רמלה עוד שלוחה של ישיבת זיו-אור.