חוזרים להתחלה

28 שנים חלפו מאז ימי הבראשית של 'נהורא'. לא בקלות קרם עור וגידים חלומו של הרב – איש החינוך, אשר עקב במשך שנים אחרי צרכיו המשתנים של דורנו, הבין את אשר נדרש, ונחלץ חושים במענה ראשון מסוגו לדילמות החינוכיות של הנוער התורני.

בתמיכה רחבה של גדולי הרבנים, הקים הרב אברהם יצחק גרינבוים שליט"א מוסד חינוכי יחיד במינו. מקום בו עולמות נפגשים ומהווה חממה לגידול דור העתיד. זו היא ישיבת 'נהורא', בה מתחנכים נערים – בנים למשפחות חרדיות המבקשות לגדל את בניהן כבני תורה לצד שילוב לימודי חול ברמה גבוהה והקניית כלים לעתיד, בבחינת "תורה עם דרך ארץ".

תחילת דרכה של הישיבה לוותה בצער, צמצום, ומחסור באמצעים גשמיים. מבני פח ואזבסט ארעיים, הונחו בשטח פתוח בכניסה ליישוב מבוא חורון, בין ירושלים לתל אביב – וכך, החל הכל. כאן, בינות לערוגות הללו עלו ופרחו בני המחזורים הראשונים של ישיבת 'נהורא'. לא קלים היו הימים,  אך קשיים אלו לא עמדו בדרכם של הצוות החינוכי או התלמידים, אשר התאחדו במקום פשוט זה – כמשפחה אחת גדולה, חשו בבשורה הנושבת ומפעמת, ושילבו ידיים בשותפות חדורת אמונה ומלאת תקווה.

בחלוף השנים זכתה הישיבה לעבור לקמפוס מפואר המוסיף נופך גשמי מכובד ונוח, לרוחניות ולתחושת המשפחתיות המאפיינת את המקום. אך תמיד זכורות יהיו לטוב – משפחות פרוכטר ופישמן הי"ו, אשר הקימו את עמותת 'תלמי אברהם' בלב נדיב ונפש חפצה, ליוו באהבה את תחילת דרכה של 'נהורא' ומכוח תמיכתם ועידודם פועלת הישיבה עד עצם היום הזה.

רוח ה'מהפכה' החדשנית אשר הופיעה באופן ייחודי כל כך בעולם הישיבות, מורגשת גם כיום, וניתן לחוש בה בכל כניסה אל מתחם הקמפוס. האווירה הנושבת בין כתלי הישיבה, היא אווירת צמיחה, פריחה ולבלוב, מאפשרת לנערים הלומדים כאן להתעלות בתורה ועבודת ה', ולקבל הכוונה לשאלותיהם, מענה לצרכיהם וכלים מעשיים להתמודדות עם אתגרי החיים.

he_ILHebrew
דילוג לתוכן